Týdenní FFmenu

OD 17.7.2017 DO 23.7.2017

Chutnalo Vám některé z našich jídel? Přihlaste se a sdělte nám to stisknutím tlačítka "Chutnalo mi". Děkujeme.

Celkem: 7520 KJ pro muže
Celkem: 6116 KJ pro ženu

Snídaně

Špaldová tvarohová buchta

1689 KJ pro muže
1548 KJ pro ženu

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Špaldová mouka - obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro zdravý lidský organizmus, včetně bílkovin, tuku, sacharidu, vitaminu, minerálií. Pšenice špalda je výborným zdrojem některých vitamínu skupiny B, především thiaminu (B1), riboflavinu (B2), ale také niacinu. Zajímavý je obsah ß-karotenu a thiokyanátu, který působí regeneračně na tělní buňky a chrání proti infekcím. Vyšší je obsah draslíku důležitého pro regulaci osmotického tlaku v buňkách, síry i hořčíku. Z hlediska zdravotního se špaldě připisují pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému, cení se její lehká stravitelnost a vhodnost při léčení některých alergií.

Sacharidy: 38 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 29 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Dalamánek s domácí pomazánkou z filé

1099 KJ pro muže
725 KJ pro ženu

Citron - obsahuje velké množství organické kyseliny citronové, vitamín C, vitamíny A, B1, B2, B6, niacin – vitamín B3, kyselinu pantotenovou – vitamín B5, vápník, draslík, fosfor, hořčík, železo a zinek. Má podpůrný léčebný účinek, stimuluje imunitní systém, antivirové účinky při chřipce, rozpouští jedy ve střevech a metabolity, podporuje zažívání a oživuje látkovou výměnu, má příznivý účinek na vlásečnice, zlepšuje pružnost cév, posiluje srdce a oběhový systém, snižuje vysoký krevní tlak, pomůže rozpustit ledvinové a močové kaménky, zpomaluje proces stárnutí a působí preventivně proti revma a dně.

Rybí maso - obsahuje velké množství plnohodnotných bílkovin. Je bohaté také na vitamíny A,B a D. Mořské ryby ještě navíc obsahují jód, který je důležitý mimo jiného i pro správnou funkci mozku. Ryby obsahují omega 3 mastné kyseliny (kyseliny EPA a DHA, které jsou obsaženy jak v rybím tuku tak i v rybím mase), které chrání náš kardiovaskulární systém, pomáhají snižovat krevní tlak a mohou pomoci i při psychických poruchách..

Sacharidy: 10 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 23 g | Alergeny: 1, 3, 4

Oběd

Krůtí steak s bramborovou kaší

2150 KJ pro muže
1819 KJ pro ženu

Sojová omáčka - obsahuje velké množství antioxidantů a může být proto zdraví prospěšná jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám.

Mléko - obsahuje živiny potřebné pro výživu člověka. Především jsou to bílkoviny, mléčný cukr- příznivě podporuje činnost některých střevních mikroorganismů a tím i využitelnost některých živin. Je hlavním zdrojem vápníku. Dále obsahuje fosfor, draslík, hořčík, sodík, chlór, síru i řadu stopových prvků, vitamín B2, A, karoten, B1, B6, E, K, D a C.

Sacharidy: 42 g | Tuky: 14 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 38 g | Alergeny: 5, 7

Odpolední svačina

Polévka z červené čočky

994 KJ pro muže
647 KJ pro ženu

Brambory jsou bohaté na hořčík a draslík, vitamín A, B a C, vlákninu, bílkoviny, kyselinu citrónovou, polyfenoly, minerální látky a vitamíny C, B1, B2 a PP. Dále obsahují alantonin, látka která urychluje regenerační procesy v organismu, zvyšuje tvorbu neutrofilních leukocytů, které se podílejí na obraně proti různým bakteriálním infekcím a pohlcují cizorodé látky. Podílí se na tvorbě tkaniva.

Česnek - může snižovat hladinu cholesterolu; redukuje krevní srážlivost; má protiinfekční účinky; přispívá ke zvyšování imunity. Dále česnek může sloužit k prevenci některých druhů rakoviny, může mírně snižovat krevní tlak, potlačuje plísňové infekce, rozpouští bílkoviny vytvářející krevní sraženiny, což může ovlivnit tvorbu usazenin. Česnek působí také proti infekcím – virům, bakteriím i plísním. Allicin totiž dokáže blokovat enzymy, které infekčním organismům dodávají schopnost napadat a poškozovat tkáně.

Sacharidy: 15 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 12 g | Alergeny:

Večeře

Zeleninový salát se sýrem cottage a bylinkami

1588 KJ pro muže
1377 KJ pro ženu

Yofresh - je moderní zdravou alternativou klasické majonézy, neboť při zachování tradičních chuťových vlastností obsahuje snížené množství tuku a velkého obsahu jogurtu.

COTTAGE - tento sýr obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a vitamíny skupiny B. Má vysoký obsah vápníku. Podíl živých mléčných bakterií příznivě ovlivňují obranné procesy organismu a napomáhají trávení.

Sacharidy: 35 g | Tuky: 9 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 18 g | Alergeny: 1, 7
Celkem: 7351 KJ pro muže
Celkem: 5902 KJ pro ženu

Snídaně

Pohanková kaše s fíkem, chia semínky a javorovým sirupem

1564 KJ pro muže
1211 KJ pro ženu

Javorový sirup - kromě sacharózy obsahuje vitaminy řady B, vápník, železo a stopová množství dalších minerálních látek.

Fíky - jsou bohaté na sacharidy, kterých obsahují až 16 % své hmotnosti, na vitamín E, B6, B1 a B2. Z minerálů obsahují draslík, vápník, hořčík a železo. Jsou lehce stravitelné a působí nejen močopudně, ale i jako mírné projímadlo, proti respiračním infekcím, zmírňují kašel, ulehčují vykašlávání a změkčují dýchací cesty. Jejich konzumace se doporučuje v případech chronické bronchitidy, ale i při akutních stavech způsobených nachlazením či chřipkou. Zlepšují funkci trávicí soustavy a peristaltiku střev.  

Sacharidy: 35 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 1, 7

Dopolední svačina

Hummus s křehkým grahamovým rohlíčkem

1099 KJ pro muže
788 KJ pro ženu

Cizrna - obsahuje bílkoviny, vápník a další důležité minerály. Jedná se o velice výživnou luštěninu, na pohled podobnou hrášku. Dále obsahuje vitamíny řady B, které poslouží mimo jiné jako účinné antioxidanty. Dále obsahuje množství polysacharidů, bílkovin, aminokyselin a především nenasycených mastných kyselin. Pomáhá tak snižovat hladinu cholesterolu v krvi a vůbec je nápomocná v prevenci před chorobami kardiovaskulárního systému. Cizrna ale obsahuje celou řadu dalších látek, jako je vápník nebo železo.

Tahini - je pasta vyrobena našleháním rozmělněných sezamových semínek a obsahuje řadu vitamínu skupiny B, důležité minerály jako jsou draslík, vápník, hořčík, železo a zinek a stopové prvky. Je doporučováno při onemocněních kůže, sliznic, nehtů a vlasů, ke zvýšení imunity a zlepšení látkové výměny.

Sacharidy: 27 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 25 g | Alergeny: 1, 5, 11

Oběd

Kuřecí masové kuličky v rajské omáčce s celozrnnými těstovinami

2203 KJ pro muže
1872 KJ pro ženu

Celozrnné těstoviny - mají v podstatě jen samé přednosti. Jsou bohaté na proteiny, které jsou základní složkou buněk. Obsahují také velké množství minerálních látek jako je vápník, fosfor, hořčík nebo sodík. Je i zde velké množství vitamínů, které pozitivně ovlivňují trávení.

Rajčátka - jsou bohatá na beta-karoteny a vitamín C, B, lykopeny, chrom, draslík, hořčík, vápník a antioxidanty. Mají vysoký podíl vlákniny a jsou vhodná ve stravě osob s nemocemi srdce, krevního oběhu a poruchami látkové výměny. Působí močopudně, zlepšují náladu, podporují spánek, chrání sliznici a působí proti revmatismu.

Sacharidy: 49 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 42 g | Alergeny: 1, 3, 7

Odpolední svačina

Špenátová roláda se sýrovou náplní

1083 KJ pro muže
896 KJ pro ženu

Špenát - obsahuje karotenoidy (i beta-karotenu), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, karotenový pigment, který působí antioxidačně. Pravidelné požívání zeleniny s tmavými listy může chránit před mnoha druhy zhoubného bujení. Špenát je hodnotným zdrojem draslíku, který je - jak bylo poslední dobou opakovaně zjištěno - důležitým činitelem při regulaci krevního tlaku.

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Sacharidy: 27 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 9 g | Alergeny: 1, 3, 7

Večeře

Salátek s kedlubnou,balkánským sýrem a avokádovým dipem

1402 KJ pro muže
1135 KJ pro ženu

KEDLUBNA - obsahuje mnoho karotenu, vitamínu E, vitamíny skupiny B a vzácný vitamín K. Dále obsahuje kyselinu nikotinovou, listovou, kyselinu panthothenovou, draslík, vápník, železo, zinek. Nalezneme v něm i draslík, vápník, fosfor, hořčík, sodík, chlór, bór, železo, jód, kobalt, měď, molybden, nikl, stříbro, chróm, fluor, zinek i protisklerotický inositol a sloučeniny síry, biotin a selen. Kedlubny v sobě obsahují cholagogum, což je látka zvyšující vylučování žluči a urychlující vyprazdňování žlučníku, podporují krvetvorbu. Spouští látkovou přeměnu v buňkách, působí proti bakteriím, zvyšuje odolnost proti stresu a schopnost soustředění,stimuluje dýchání buněk.

Avokádo - obsahuje nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, karoteny a vitamin E. Dále silné antioxidanty, které podporují regeneraci buněk, zbavují tělo toxinů a mají velmi kladný vliv na stav naší pleti a vlasů. Obsahuje také vitamín C, B, B6 a B1, minerální látky- měď, důležitou pro krvetvorbu a metabolismus cukrů, draslík- pomáhá snižovat krevní tlak a udržuje naše srdce v kondici. Avokádo snižuje hladinu inzulinu.

Sacharidy: 37 g | Tuky: 6 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 25 g | Alergeny: 7
Celkem: 7582 KJ pro muže
Celkem: 6190 KJ pro ženu

Snídaně

Kmínové domácí celozrnné pečivo se šunkovou pomazánkou

1934 KJ pro muže
1680 KJ pro ženu

Droždí - je bohatým zdrojem vitaminů B. Zejména vitaminu B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin. Obsahuje nejen vitamíny a minerální látky, ale také je považováno za hodnotný zdroj bílkovin. Má vliv na nervovou funkci a pomáhá udržovat zdravou pokožku. Ovlivňuje trávicí ústrojí a srdeční soustavu. Má vyšší obsah chromu, který se podílí na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, či dokáže snížit neodolatelnou chuť na sladké. Zlepšuje hladinu energie.

Drůbeží šunka - je zdrojem plnohodnotných bílkovin, minerálních látek a vitamínů.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 19 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 28 g | Alergeny: 1, 7

Dopolední svačina

Malinové smoothie s banánem a kešu ořechy

955 KJ pro muže
749 KJ pro ženu

Kešu - oříšky jsou bohaté na betakaroten, zinek, stopové prvky, které podporují růst buněk a účastní se také na tvorbě spermatu.

Maliny - Obsahují celou škálu látek s příznivými účinky na zdraví, u kterých byly prokázány antioxidační, antimikrobiální a antikancerogenními účinky. Maliny jsou bohatým zdrojem fytonutrientů,vitaminu C , manganu, riboflavinukyseliny listovéniacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny potravy. Maliny obsahují silné antioxidanty kvercetin a gallovou kyselinu, jež vykazují antikancerogenními účinky, působí proti onemocnění srdce a oběhového systému a projevům stárnutí. Ketony z malin jsou používané jako doplněk při snižování nadváhy.

Sacharidy: 26 g | Tuky: 4 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 19 g | Alergeny: 8

Oběd

Ovocné tvarohové knedlíky s řeckým jogurtem

2241 KJ pro muže
1934 KJ pro ženu

Švestky - jsou významným zdrojem vitamínů B a E. Mají také zásobu minerálů, například vápníku, fosforu, železa a draslíku. Podporují tvorbu krve a starají se o zdraví vlasů, nehtů, zubů a kostí. Ve větším množství mohou působit jako projímadlo.

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Sacharidy: 49 g | Tuky: 16 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 48 g | Alergeny: 1, 3, 7

Odpolední svačina

Brokolicová polévka s bylinkovými krutónky

1064 KJ pro muže
742 KJ pro ženu

Brokolice - je bohatá na vitamín C a B2, beta-karoten, kyselinu listovou, vlákninu. Z minerálních látek obsahuje draslík, vápník, fosfor a síru. Ochraňuje organismus proti volným radikálům, toxickým a rakovinotvorným látkám. Je to významná zelenina pro těhotné a kojící ženy. Obsahuje chrom, který snižuje pocit únavy.

OVESNÉ VLOČKY - obsahují hodně bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, sacharidů, tuků, vlákniny, vitamín B, vápník, železo a fosfor. Lecitin pomáhá vyživovat nervy. Jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol a glukózu v krvi. Pomáhají snižovat krevní tlak. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.

Sacharidy: 15 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 18 g | Alergeny: 1, 3, 7

Večeře

Zeleninový salát s vepřovou panenkou a medovým dresingem

1388 KJ pro muže
1085 KJ pro ženu

MED - působí jako antibakteriální/antiseptický činitel. Obsahuje nejen mnoho uhličitanů, ale také nezřídka polyfenoly, které mohou působit jako antioxidanty. Antioxidanty, jako výživný prvek, zabraňují působení negativních důsledků stresu v organismu. Působí proti rakovině tlustého střeva.

Piniové oříšky - jsou ze semínek nejlépe stravitelné, vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, mají blahodárný vliv na naše cévy a srdce. Posilují nervový systém, plíce a pohlavní orgány. Zlepšují průchodnost střev a mají mírně projímavé účinky. Působí proti suchému kašli. Jsou vhodným lékem na anémii a poruchy nervové soustavy, stavy úzkosti, při nadměrném stresu, při vyšší duševní zátěži, mají velký obsah bílkovin

Sacharidy: 36 g | Tuky: 6 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 31 g | Alergeny: 8
Celkem: 7692 KJ pro muže
Celkem: 6220 KJ pro ženu

Snídaně

Pomazánka z vařené mrkve, bramborová bageta se slunečnicovými semínky

1877 KJ pro muže
1615 KJ pro ženu

Slunečnicové semínko - obsahuje nejen velké množství živin, které celkově prospívají nervové soustavě, ale především i klíčové živiny, které mají přímý dopad na zmírnění stavů deprese. Vysoký obsah hořčíku ve slunečnici vyvažuje hladinu vápníku v těle a napomáhá tak k regulaci nervové činnosti. Jsou velice bohaté na vitamin E, zabezpečuje naše tělo před záněty, je účinným bojovníkem proti artritiděrakovině a cukrovce. Také obsahuje velké množství draslíku, který reguluje tlak uvnitř buněk.

Mrkev - je důležitá především pro beta-karoteny. Působí jako antioxidant. Obsahuje vitamíny A,B,C,D a také vlákninu. Některé látky obsažené v mrkvi na sebe váží těžké kovy, pomáhají je tak lépe odvádět. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Sacharidy: 39 g | Tuky: 14 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 41 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Jablečné smoothie s goji

1105 KJ pro muže
947 KJ pro ženu

Zázvor - je nazýván všelékem. Obsahuje především gingerol, který má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví. Pomáhá při nevolnostech, nemocech z nachlazení či zažívacích potížích. Zázvor aktivuje oběhový systém a snižuje hladinu cholesterolu, a tím chrání lidský organismus před civilizačními chorobami. Odbourává tuk.

Jablka - obsahují vitamín C a řadu antioxidantů, které chrání DNA v lidských buňkách a snižují tak riziko vzniku rakoviny, podobně jako množství vlákniny. Snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi, čistí střeva a posilují dásně.

Sacharidy: 29 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 14 g | Alergeny:

Oběd

Celozrnná červená rýže se zeleninou a marinovaným tempehem

2264 KJ pro muže
1804 KJ pro ženu

Zelené fazolky - jsou bohaté na železo, vápník, draslík, hořčík, mangan, vitamíny skupiny B, C, spoustu nukleových kyselin- /pomáhají regenerovat a omlazovat buňky/, bílkoviny, kyselinu listovou a vlákninu. Působí proti únavě, nervozitě. Napomáhají pohybu střev a správnému vyprazdňování, a působí jako antioxidant. Jsou vhodné pro osoby s poruchou jater, protože velký obsah vlákniny dokáže vázat i jedovaté a tukové látky.

Tempeh - je ceněn pro vysoký obsah lehce stravitelných bílkovin, vápníku, fosforu, železa a vitamínu B12, jenž vzniká díky činností bakterií. Obsahuje stravitelné bílkoviny bez přítomnosti zatěžujících tuků, čímž napomáhá růstu a obnově tkání. Obsahuje minerály, neobsahuje cholesterol a je nízkotučný. Pomáhá při střevních onemocnění, osteoporóze, nádorovém onemocnění a pomáhá při prevenci i léčbě mnoha nemocí.

Sacharidy: 49 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 45 g | Alergeny: 6

Odpolední svačina

Borůvkový jogurt s psylliem a chia semínky

1069 KJ pro muže
744 KJ pro ženu

Chia - jsou drobnými semínky šalvěje hispánské. Mají vynikající HYDROFILNÍ vlastnosti, tj. vysokou schopnost vázat na sebe vodu - 1 díl semínek dokáže zvětšit svůj objem až 12x, pomáhají tělu zajistit vyšší hydrataci. Semínka chia jsou významným zdrojem proteinů, kvalitních sacharidů, tuků, z nichž mají vysoké zastoupení rostlinné Omega-3 mastné kyseliny a v neposlední řadě obsah až 34g vlákniny. Dále obsahují řadu antioxidantů,  vápník, železo, zinek, draslík, magnesium, fosfor a další důležité živiny v čisté a přírodní formě. Mají schopnost snižovat hladinu krevního cukru a pozitivní vliv při předcházení kardiovaskulárním onemocněním. Dále jsou vhodnou součástí jídelníčku osob s onemocněním srdce, krevního oběhu nebo zvýšeným LDL cholesterolem.

Jogurt - obsahuje vlákninu, sacharidy, vápník, bílkoviny, sodík a nasycené mastné kyseliny. Působí blahodárně na střevní mikroflóru člověka a je nejvýznamnější probiotickou potravinou. Působí proti škodlivým mikroorganismům, protože vyvolává produkci kyseliny mléčné. Obsahuje živou mikroflóru, která aktivuje náš imunitní systém.

Sacharidy: 2012 g | Tuky: 12 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 29 g | Alergeny: 7

Večeře

Kuřecí řízečky v těstíčku, salátek s olivovou zálivkou a semínky

1377 KJ pro muže
1110 KJ pro ženu

Drůbeží maso - obsahuje všechny základní živiny důležité pro výživu člověka. Má vyšší obsah bílkovin, nižší energetickou hodnotu a příznivější složení mastných kyselin.

Olivy - nejsou jen velmi chutné, ale přinášejí na stůl i své jedinečné nutriční kvality pro vaše zdraví. Hladce se zažívají, neboť vaše tělo zásobují vlákninou a příznivou dávkou minerálů. Olivy napomáhají dobrému zdraví, jelikož obsahují: nenasycené tuky, vitamín E, antioxidanty, vlákninu, vápník, železo, hořčík, draslík, jód a kyselinu olejovou. Jsou nízkokalorické a zásobárnou antioxidantů a minerálů.

Sacharidy: 22 g | Tuky: 13 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 32 g | Alergeny: 1, 3
Celkem: 7634 KJ pro muže
Celkem: 6164 KJ pro ženu

Snídaně

Celozrnná bublanina s jahodami

1622 KJ pro muže
1467 KJ pro ženu

Celozrnná mouka - na rozdíl od bílé mouky, která obsahuje pouze vnitřní části obilného zrna (endosperm- zdroj škrobu a bílkovin) bez obalových vrstev, obsahuje celozrnná mouka i vnější obaly zrna. Obalové vrstvy zrna jsou bohaté na bílkoviny, minerální látky a tuky. Obsahuje pro náš organizmus tak potřebnou vlákninu, vitamíny a esenciální mastné kyseliny.

Jahody - obsahují velké množství vitamínu C a organických kyselin. Působí na prevenci nádorových onemocnění, jsou lehce stravitelné, mají velice málo přírodního cukru.

Sacharidy: 33 g | Tuky: 18 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 22 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Syrovátková pletýnka s řeřichovou pomazánkou

1134 KJ pro muže
879 KJ pro ženu

Řeřicha - obsahuje vitamíny a další důležité látky. Zlepšuje krevní obraz, je  účinná při ledvinových potížích, při zánětu močového měchýře i  na pročištění dýchacích cest a na podporu trávení.

Droždí je bohatým zdrojem vitaminů B. Zejména vitaminu B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin. Obsahuje nejen vitamíny a minerální látky, ale také je považováno za hodnotný zdroj bílkovin. Má vliv na nervovou funkci a pomáhá udržovat zdravou pokožku. Ovlivňuje trávicí ústrojí a srdeční soustavu. Má vyšší obsah chromu, který se podílí na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, či dokáže snížit neodolatelnou chuť na sladké. Zlepšuje hladinu energie.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 35 g | Alergeny: 1, 3, 7

Oběd

Pečený králík na víně s dijonskou hořčicí a pečenými bramborovými půlkami

2177 KJ pro muže
1877 KJ pro ženu

Sojové mléko - je nutričně vyvážený nápoj z vybraných sójových bobů obsahujících mnoho cenných minerálů a vitamínů. Zvýšený obsah lecitinu, železa, vitamínu B1 (thiaminu) a B3 (niacinu), neobsahuje laktózu, cholesterol a není znečištěné viry, baktériemi, pesticidy a antibiotiky - to jsou další klady, které přináší nahrazení kravského mléka mlékem sójovým.

Zelenina je v potravě důležitým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. Zelenina obsahuje velké množství dalších fytochemikálií, z nichž některé mají antioxidační, antibakteriální, antimykotické, antivirové a antikarcinogenní vlastnosti.

Sacharidy: 32 g | Tuky: 13 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 44 g | Alergeny: 6, 7, 12

Odpolední svačina

Pomazánkový zeleninový krém cottage, knackebrot

1035 KJ pro muže
736 KJ pro ženu

Pepř - jekoření, které pomůže na kdejaký zdravotní problém a obsahuje mnoho prospěšných živin. Pomáhá celému organismu a obecně oddaluje projevy stárnutí našeho těla. Prospívá imunitnímu systému, ale i očím, pleti a také paměti. Obsahuje velké množství vitamínů A, C a také vitamínů skupiny B a vlákninu. Je bohatý na stopové prvky, jakými jsou draslík, mangan a vápník. Je prospěšný našim kostem, ale i srdci a celému kardiovaskulárnímu systému. Obsahuje významný kapsaicin, který má protizánětlivé účinky a zmírňuje bolesti.

Celer - obsahuje mnoho velmi potřebných vitamínů, je zdrojem tzv. B- komplexu. V celeru najdeme i řadu důležitých minerálů- draslík, hořčík, chrom, sodík, vápník, železo, zinek a jod. Působí jako přírodní diuretikum- prostředek, který podporuje tvorbu moči a tak čistí náš organismus. Látky obsažené v celeru snižují hladinu krevního cukru a stimulují produkci žluče.

Sacharidy: 21 g | Tuky: 6 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 28 g | Alergeny: 1, 7, 9

Večeře

Losos na limetce a pažitce s quinoa salátkem

1666 KJ pro muže
1205 KJ pro ženu

Quinoa - její bílkovinnový obsah je velmi vysoký. Obsahuje vyvážený soubor esenciálních aminokyselin a velké množství proteinu. Je velmi dobrým zdrojem vlákniny a fosforu  s vysokým obsahem hořčíku a železa.

Rybí maso - obsahuje velké množství plnohodnotných bílkovin. Je bohaté také na vitamíny A,B a D. Mořské ryby ještě navíc obsahují jód, který je důležitý mimo jiného i pro správnou funkci mozku. Ryby obsahují omega 3 mastné kyseliny (kyseliny EPA a DHA, které jsou obsaženy jak v rybím tuku tak i v rybím mase), které chrání náš kardiovaskulární systém, pomáhají snižovat krevní tlak a mohou pomoci i při psychických poruchách..

Sacharidy: 26 g | Tuky: 9 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 38 g | Alergeny: 4

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Seznam alergenů

1. obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z nich, 5. Jádra podzemnice olejné(arašídy) a výrobky z nich, 6. Sójové boby a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj, 8. Skořápkové plody: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, 9. Celer a výrobky z něj, 10. hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamová semena a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg, 13. Vlčí bob a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich

pozn. Uvedené hodnoty makronutrientů odpovídají standartu - žena