Týdenní FFmenu

OD 19.6.2017 DO 25.6.2017

Chutnalo Vám některé z našich jídel? Přihlaste se a sdělte nám to stisknutím tlačítka "Chutnalo mi". Děkujeme.

Celkem: 7787 KJ pro muže
Celkem: 6320 KJ pro ženu

Snídaně

Celozrnná ovocná bublanina

1792 KJ pro muže
1460 KJ pro ženu

Celozrnná mouka - na rozdíl od bílé mouky, která obsahuje pouze vnitřní části obilného zrna (endosperm- zdroj škrobu a bílkovin) bez obalových vrstev, obsahuje celozrnná mouka i vnější obaly zrna. Obalové vrstvy zrna jsou bohaté na bílkoviny, minerální látky a tuky. Obsahuje pro náš organizmus tak potřebnou vlákninu, vitamíny a esenciální mastné kyseliny.

Třešně - jsou zdrojem výživných látek, hlavně beta-karotenu, vitamínů skupiny B, C. Z minerálů pak draslík, fosfor, vápník, železo, měď. Třešně jsou vzácné v tom, že obsahují velké množství jódu. Prospívají lidem s onemocněním štítné žlázy. Draslík-snižuje krevní tlak a působí kladně při únavě a podrážděnosti. Podporují vstřebávání železa, posilují imunitu, snižují krvácivost dásní. Podporují krvetvorbu, tvorbu kostí a zubů. Mají omlazující účinky, zkrášlují pleť, působí protizánětlivě, pomáhají při paradentóze, zmírňují revmatické onemocnění kloubů a redukují hmotnost.

Sacharidy: 4 g | Tuky: 18 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 5 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Mangovo-jablečné smoothie s goji a lněnými semínky

903 KJ pro muže
779 KJ pro ženu

Goji - jsou plody kustovnice čínské, která patří mezi nutričně nejhodnotnější ovoce na planetě. Díky komplexu bílkovin, vitamínů, minerálů a aminokyselin mají goji velmi silné antioxidační a imunitu podporující vlastnosti. Goji nejenom svým obsahem antioxidantů, vitaminů a dalších důležitých látek, ale i schopností regulovat hladinu pH krve, přirozeně posiluje obranyschopnost našeho organismu.

Jablka - obsahují vitamín C a řadu antioxidantů, které chrání DNA v lidských buňkách a snižují tak riziko vzniku rakoviny, podobně jako množství vlákniny. Snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi, čistí střeva a posilují dásně.

Sacharidy: 31 g | Tuky: 3 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 3 g | Alergeny:

Oběd

Zelný list plněný masovou směsí, petrželkové brambory

2240 KJ pro muže
1790 KJ pro ženu

Rajčátka - jsou bohatá na beta-karoteny a vitamín C, B, lykopeny, chrom, draslík, hořčík, vápník a antioxidanty. Mají vysoký podíl vlákniny a jsou vhodná ve stravě osob s nemocemi srdce, krevního oběhu a poruchami látkové výměny. Působí močopudně, zlepšují náladu, podporují spánek, chrání sliznici a působí proti revmatismu.

MAJORÁNKA - obsahuje třísloviny, hořčiny a silici. Je to mírné sedativum a diuretikum, a používá se při nervové slabosti, nachlazení, při špatném trávení, nadýmání, průjmu a střevní kolice. Urychluje trávení tím, že zvyšuje sekreci žaludeční šťávy, uklidňuje zažívání a podporuje tvorbu žluči.

Sacharidy: 46 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 1, 3, 10

Odpolední svačina

Kedlubnový salát se šunkou a cottage

880 KJ pro muže
501 KJ pro ženu

Pažitka - má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje éterické oleje, vitamíny C, B2 a karoten, dále vápník, draslík, fosfor a železo. Působí mírně projímavě, močopudně, antisepticky a stimulačně. Pažitka má dobré účinky na ledviny a podporuje zažívání.

Drůbeží šunka - je zdrojem plnohodnotných bílkovin, minerálních látek a vitamínů.

Sacharidy: 6 g | Tuky: 3 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 11 g | Alergeny: 7

Večeře

Tarhoňový salát se zeleninou a pečenou parenicou

1972 KJ pro muže
1790 KJ pro ženu

Sýr se vyrábí z pasterizovaného kravského mléka. Naše tělo díky sýru přijímá důležitý vápník a bílkoviny. Mléčná bílkovina obsahuje plné spektrum všech nepostradatelných aminokyselin. Sýry jsou tedy výborným zdrojem hodnotných proteinů. V sýrech se nachází poměrně velké množství tryptofanu – aminokyseliny, která uvolňuje od stresu a napomáhá navodit spánek. Z vitamínů jsou v sýrech nejvíce zastoupeny vit. A, D, E, vit B2 a B12. 

Yofresh - je moderní zdravou alternativou klasické majonézy, neboť při zachování tradičních chuťových vlastností obsahuje snížené množství tuku a velkého obsahu jogurtu.

Sacharidy: 54 g | Tuky: 19 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 19 g | Alergeny: 1, 3, 7
Celkem: 7378 KJ pro muže
Celkem: 6161 KJ pro ženu

Snídaně

Ricottová pomazánka s ředkvičkami, špaldový twist s mákem

1874 KJ pro muže
1492 KJ pro ženu

Ředkvička - obsahuje zejména vitamíny C a B, kyselinu listovou, bílkoviny, vápník a vlákninu. Dále železo, fosfor a draslík. Působí ve střevech proti nadýmání, také proti střevním a žaludečním potížím. Posiluje imunitu a uvolňuje hleny při vykašlávání.

Mák - obsahuje z 40 až 60% oleje, zejména je to glycerid kyseliny linolové a dále kyselina linolová, stearová, palmitová a další. Dále jsou přítomny bílkoviny a řada stopových prvků (vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík).

Sacharidy: 54 g | Tuky: 26 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 26 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Tvaroh s praženými dýňovými semínky se skořicí

910 KJ pro muže
733 KJ pro ženu

Skořice - je známá a vyhlášená především pro své účinky prohřát a rozproudit krev. Kromě toho má také antibiotické a dezinfekční účinky, pravidelným užíváním skořice zlepšíme mozkové funkce. V kombinaci s medem snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání před infarktem, ulevuje při zadýchávání, posiluje srdeční tep a pomáhá při artritidě, ucpávání cév.

Dýňová semínka - obsahují hodnotné tuky, esenciální mastné kyseliny Omega 3 i 6, aminokyseliny a proteiny, zinek, hořčík, vitamíny B, E, železo a mangan. Zmírňují stres, snižují cholesterol, vysoký krevní tlak a riziko Infarktu. Pomáhají při zánětech močových cest a jsou vhodnou prevencí problémů s prostatou. Díky obsahu zinku zlepšují stav vlasů a nehtů.

Sacharidy: 17 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 26 g | Alergeny: 7

Oběd

Krůtí kousky na kari s hráškem a cibulkou, jasmínová rýže

1999 KJ pro muže
1790 KJ pro ženu

Jasmínová rýže - obsahuje hodně škrobů a hodnotných vitamínů a minerálů. Má vliv na snižování cholesterolu v krvi.

Hrášek - je bohatým zdrojem vitamínu C a B, rostlinných bílkovin a vlákniny. Čistí zažívací trakt a dodá tělu okamžitě energii. Hrášek také podporuje růst svalů a pevnost kostí. Pomáhá snižovat cholesterol v krvi.

Sacharidy: 13 g | Tuky: 9 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 29 g | Alergeny:

Odpolední svačina

Cizrnový salát

774 KJ pro muže
501 KJ pro ženu

Hořčice - Způsobuje prokrvení zažívacího traktu, tím urychluje trávení a látkovou výměnu. Doporučuje se při špatné funkci střev, nízké tvorbě žluči. Používá se i při kornatění cév, proti vysokému krevnímu tlaku. Používá se i v lékařství.

Cizrna - obsahuje bílkoviny, vápník a další důležité minerály. Jedná se o velice výživnou luštěninu, na pohled podobnou hrášku. Dále obsahuje vitamíny řady B, které poslouží mimo jiné jako účinné antioxidanty. Dále obsahuje množství polysacharidů, bílkovin, aminokyselin a především nenasycených mastných kyselin. Pomáhá tak snižovat hladinu cholesterolu v krvi a vůbec je nápomocná v prevenci před chorobami kardiovaskulárního systému. Cizrna ale obsahuje celou řadu dalších látek, jako je vápník nebo železo.

Sacharidy: 22 g | Tuky: 2 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 6 g | Alergeny: 9, 10, 12

Večeře

Proteinové těstoviny s pažitkovým pestem, cherry rajčátky, olivami a fetou

1821 KJ pro muže
1645 KJ pro ženu

Proteinové těstoviny - obsahují o 70% více bílkovin než běžné těstoviny, neobsahují žádné konzervanty ani bariva

Olivy - nejsou jen velmi chutné, ale přinášejí na stůl i své jedinečné nutriční kvality pro vaše zdraví. Hladce se zažívají, neboť vaše tělo zásobují vlákninou a příznivou dávkou minerálů. Olivy napomáhají dobrému zdraví, jelikož obsahují: nenasycené tuky, vitamín E, antioxidanty, vlákninu, vápník, železo, hořčík, draslík, jód a kyselinu olejovou. Jsou nízkokalorické a zásobárnou antioxidantů a minerálů.

Sacharidy: 45 g | Tuky: 29 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 15 g | Alergeny: 6, 7
Celkem: 7602 KJ pro muže
Celkem: 6023 KJ pro ženu

Snídaně

Žitný perník s pohankou, hruškami a ořechy

1650 KJ pro muže
1360 KJ pro ženu

Žitná mouka - nutriční hodnota žita je velmi vysoká. Obilky obsahují sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu a pestrou škálu minerálních látek (draslík, fosfor, železo, síru, fluor a další). Blahodárně působí na činnost střev, proti zácpě, hemeroidům a nádorům.

Pohanka - tato dieteticky hodnotná plodina s léčebnými účinky má z hlediska lidské výživy velmi příznivé účinky. Lehce stravitelné bílkoviny obsahují vysoký podíl lysinu, tryptofanu, argininu a kyseliny asparagové. Je významným zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitamínů. Pohanka je zdrojem rutinu, který má příznivý vliv na kardiovaskulární systém, játra, trávicí a pohlavní orgány. Zvyšuje pevnost stěn cév, napomáhá prevenci a přináší úlevu při křečových žilách.

Sacharidy: 41 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 6 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Banánovo-malinové smoothie s kokosem

941 KJ pro muže
678 KJ pro ženu

Maliny - Obsahují celou škálu látek s příznivými účinky na zdraví, u kterých byly prokázány antioxidační, antimikrobiální a antikancerogenními účinky. Maliny jsou bohatým zdrojem fytonutrientů,vitaminu C , manganu, riboflavinu, kyseliny listové, niacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny potravy. Maliny obsahují silné antioxidanty kvercetin a gallovou kyselinu, jež vykazují antikancerogenními účinky, působí proti onemocnění srdce a oběhového systému a projevům stárnutí. Ketony z malin jsou používané jako doplněk při snižování nadváhy.

Kokos - obsahuje velké množství draslíku, vitamínu C a kromě vitamínu B6 a B12 i všechna ostatní "béčka". Kokos sám o sobě nám může poskytnout nezanedbatelnou dávku vápníku, nasycených tuků a vlákniny.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 3 g | Alergeny:

Oběd

Robi nudličky v pórku, bulgur

2230 KJ pro muže
1795 KJ pro ženu

ROBI - je směs rostlinných bílkovin, která se podílem bílkovin, konzistencí, vzhledem a chutí vyrovná masu a může ho plně nahradit. Má nízký obsah sacharidů, je snadno stravitelný a přitom nepostrádá důležité výživové látky, neobsahující žádné živočišné bílkoviny, tuky, cholesterol, sóju, glutamát, syntetická barviva a konzervanty.

Pórek - obsahuje karoten, vitamíny sk. B, C, E, vápník, hořčík, železo, draslík, fosfor, selen, mangan, silice. Má močopudné a odvodňující účinky, podporuje trávení, zabíjí bakterie a kvasinky ve střevech a žaludku, zvyšuje výkon žlučníku a jater, působí proti vzniku žlučových kamenů, čistí žaludek a střeva – obsahuje hodně vlákniny, má blahodárný vliv na střevní peristaltiku, snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje mozkovou a srdeční činnost, chrání srdce a artérie proti arterioskleróze a vysokému krevnímu tlaku, působí jako antioxidant, posiluje imunitní systém.

Sacharidy: 67 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 25 g | Alergeny: 1

Odpolední svačina

Nivové pralinky s pažitkou

941 KJ pro muže
689 KJ pro ženu

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Pažitka - má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje éterické oleje, vitamíny C, B2 a karoten, dále vápník, draslík, fosfor a železo. Působí mírně projímavě, močopudně, antisepticky a stimulačně. Pažitka má dobré účinky na ledviny a podporuje zažívání.

Sacharidy: 1 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 7

Večeře

Pstruh lososovitý s pečenými batáty, jogurtový dip s koprem

1840 KJ pro muže
1501 KJ pro ženu

Koprv - v kopru je silice, která obsahuje karvol limonen a pheladrin. Bílkoviny, aminy, organické kyseliny, flavonoidy, vitamín C, karoten, železo a další minerály. Snižuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení srdečního svalu, působí proti nadýmání, tlumí křečovité bolesti břicha, zlepšuje trávení a podporuje tvorbu mateřského mléka, působí močopudně a desinfekčně v oblasti močových cest, likviduje střevní parazity, zvláště u dětí.

Rybí maso - obsahuje velké množství plnohodnotných bílkovin. Je bohaté také na vitamíny A,B a D. Mořské ryby ještě navíc obsahují jód, který je důležitý mimo jiného i pro správnou funkci mozku. Ryby obsahují omega 3 mastné kyseliny (kyseliny EPA a DHA, které jsou obsaženy jak v rybím tuku tak i v rybím mase), které chrání náš kardiovaskulární systém, pomáhají snižovat krevní tlak a mohou pomoci i při psychických poruchách..

Sacharidy: 33 g | Tuky: 13 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 4, 7
Celkem: 7371 KJ pro muže
Celkem: 5974 KJ pro ženu

Snídaně

Jemná tvarohová pomazánka s uzeným tofu, kmínový chléb s amaranthem

1712 KJ pro muže
1421 KJ pro ženu

Tofu - obsahuje velké množství bílkovin, které jsou snadno stravitelné. Neobsahuje laktozu, tudíž je šetrné  vůči trávení a celému organismu. Je bohaté na vitamíny řady B a železo. Díky metodě výrobě také na vápník a hořčík.

Žitná mouka - nutriční hodnota žita je velmi vysoká. Obilky obsahují sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu a pestrou škálu minerálních látek (draslík, fosfor, železo, síru, fluor a další). Blahodárně působí na činnost střev, proti zácpě, hemeroidům a nádorům.

Sacharidy: 33 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 22 g | Alergeny: 1, 6, 7

Dopolední svačina

Melounový salát

765 KJ pro muže
503 KJ pro ženu

Meloun - pročišťuje organismus a zbavuje ho od usazených produktů látkové výměny, volných radikály, zpevňuje pojivovou tkáň a tím udržuje pokožku svěží a hebkou, zlepšuje náladu, odstraňuje nebo alespoň mírní stres, přispívá ke zmírnění celulitidy, zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů

Slunečnicové semínko - obsahuje nejen velké množství živin, které celkově prospívají nervové soustavě, ale především i klíčové živiny, které mají přímý dopad na zmírnění stavů deprese. Vysoký obsah hořčíku ve slunečnici vyvažuje hladinu vápníku v těle a napomáhá tak k regulaci nervové činnosti. Jsou velice bohaté na vitamin E, zabezpečuje naše tělo před záněty, je účinným bojovníkem proti artritidě, rakovině a cukrovce. Také obsahuje velké množství draslíku, který reguluje tlak uvnitř buněk.

Sacharidy: 12 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 3 g | Alergeny: 1

Oběd

Zapečené brambory se šmakounem a mozzarellou

2203 KJ pro muže
1899 KJ pro ženu

Mozzarela - obsahuje velké množství vápníku a bílkovin. Má nízký obsah tuku, proto se často přidává do dietního jídelníčku. Obsahuje syrovátku.

Květák - obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, kyselinu listovou, vitamín B12 a B5, E, draslík, zinek, flor. Je močopudný, vhodný při ledvinových potížích, podporuje růst a obnovu buněk, podporuje krvetvorbu, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém, působí proti infekcím a má kladný vliv na nemoci močového měchýře a tlustého střeva.

Sacharidy: 36 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 18 g | Alergeny: 3, 7

Odpolední svačina

Acidofilní mléko s lesními plody

899 KJ pro muže
701 KJ pro ženu

Acidofilní mléko - jedná se o kysaný mléčný výrobek, který obsahuje bifidogenní mikroorganismy. Má dobrý vliv na lidský organismus, a to hlavně na trávicí ústrojí, protože obnovuje střevní mikroflóru. Zabraňuje kvašení ve střevě a dodává do těla vitamín B12. Podporuje regeneraci kůže, pomáhá k obnově přirozeného prostředí ve střevech, podporuje obranyschopnost organismu a má léčebné účinky při zažívacích obtížích.

Maliny - Obsahují celou škálu látek s příznivými účinky na zdraví, u kterých byly prokázány antioxidační, antimikrobiální a antikancerogenními účinky. Maliny jsou bohatým zdrojem fytonutrientů,vitaminu C , manganu, riboflavinu, kyseliny listové, niacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny potravy. Maliny obsahují silné antioxidanty kvercetin a gallovou kyselinu, jež vykazují antikancerogenními účinky, působí proti onemocnění srdce a oběhového systému a projevům stárnutí. Ketony z malin jsou používané jako doplněk při snižování nadváhy.

Sacharidy: 20 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 7 g | Alergeny: 7

Večeře

Grilovaná zelenina s vepřovou panenkou

1792 KJ pro muže
1450 KJ pro ženu

Cibule - obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, E a karoteny. Je bohatá na kyselinu listovou. Z minerálů v cibuli nalezneme důležité prvky jako železo, zinek, síra, fosfor, hořčík, draslík, vápník, sodík, měď, jód. Redukuje vysoký krevní tlak. Posiluje žaludek a střeva, kde napomáhá udržet zdravou mikroflóru. Obsahuje allicin - látka se silně antibiotickým účinkem v našem těle.

LILEK - je vhodný jako dietní jídlo při žaludečních a střevních chorobách a při chorobách souvisejících s výměnou látkovou. Příznivě ovlivňuje obsah cholesterolu v krvi. Obsahuje vitamíny, zejména provitamín A, minerální soli a jiné účinné látky. Čerstvá šťáva má antibiotické účinky, čerstvé plody snižují obsah cholesterolu v krvi. Podporuje činnost jater a tzv. čistí krev. Proto je vhodný i jako podpůrný prostředek při léčbě kožních afektů a ekzémů.

Sacharidy: 48 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 35 g | Alergeny:
Celkem: 7513 KJ pro muže
Celkem: 6070 KJ pro ženu

Snídaně

Banánové lívanečky s hrozny a skyrem

1648 KJ pro muže
1310 KJ pro ženu

Vejce - je nezastupitelná složka naší stravy. Vaječný žloutek je zdrojem biotinu, B vitamínů (především pro nervový systém důležitého vitamínu B12), vitamínu E, D a A. Vejce obsahuje i esenciální kyselinu linolovou a fosfolipidy (lecitin), které přispívají ke snížení krevního cholesterolu. Tím se z vajíčka stává vyvážená potravina, kvalitní pro růst a vývoj.

BANÁN - vyniká obsahem důležitých vitamínů B6, B1, B2 a C. Vitamín B6 je důležitý pro tvorbu a obnovu svalů, při kožních a nervových onemocněních. Je prospěšný pro oči a pleť, a zlepšuje obranyschopnost organismu. Pomáhá proti srdečním chorobám. Vitamín B1 působí příznivě na nervový systém i proti únavě. B2 v banánech ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v těle a má vliv na dobré fungování našeho metabolismu

Sacharidy: 31 g | Tuky: 1 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 17 g | Alergeny: 3, 7

Dopolední svačina

Brokolicový muffin

898 KJ pro muže
680 KJ pro ženu

Mrkev - je důležitá především pro beta-karoteny. Působí jako antioxidant. Obsahuje vitamíny A,B,C,D a také vlákninu. Některé látky obsažené v mrkvi na sebe váží těžké kovy, pomáhají je tak lépe odvádět. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Sýr se vyrábí z pasterizovaného kravského mléka. Naše tělo díky sýru přijímá důležitý vápník a bílkoviny. Mléčná bílkovina obsahuje plné spektrum všech nepostradatelných aminokyselin. Sýry jsou tedy výborným zdrojem hodnotných proteinů. V sýrech se nachází poměrně velké množství tryptofanu – aminokyseliny, která uvolňuje od stresu a napomáhá navodit spánek. Z vitamínů jsou v sýrech nejvíce zastoupeny vit. A, D, E, vit B2 a B12. 

Sacharidy: 8 g | Tuky: 3 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 7 g | Alergeny: 1, 3, 7

Oběd

Hlívový kuba

2211 KJ pro muže
1827 KJ pro ženu

Hlíva ústřičná - účinky hlívy jsou už po tisíce let dobře známy.Obsahuje významnou látku, kterou je beta 1,3-D-glukan má stimulační vliv na naši obranyschopnost.Dále obsahuje vitamíny,minerály,bílkoviny,mastné kyseliny a vlákninu,která významně přispívá k detoxikaci střev.Pomáhá našemu tělu ve vybudování silného ochranného štítu proti virům,bakteriím,plísním,rakovině,toxickým látkám,degenerativním procesům uvnitř těla,nachlazení,chřipce....snižuje krevní cukr a cholesterol v krvi,chrání naše srdce.

Kroupy - jsou to celozrnné obiloviny,které obsahují obilovinné klíčky a jsou bohaté na vlákninu,sacharidy a vitamín B, E,hořčík,fosfor,vápník a železo.Prospívají při zánětech kůže a šedivění vlasů.Obsahují velmi cenné bílkoviny.Dodávají sílu,energii,odolnost,snižují výskyt srdečních onemocnění,jsou výborným prostředkem proti zácpě a kladně působí u vředové žaludeční choroby.

Sacharidy: 45 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 29 g | Alergeny: 1, 3, 7

Odpolední svačina

Chřestová polévka s chlebovými krutóny

978 KJ pro muže
867 KJ pro ženu

Chřest - obsahuje velké množství beta- karotenu- provitamínu vitaminu A, který je nezastupitelný pro zdravý zrak, kůži, obnovu sliznic a je prevencí proti některým tipům rakovinného bujení. Dále obsahuje vitamín E, C a vitamíny skupiny B, jako je thiamin, riboflavin, pyridoxin, biotin, niacin, kyselinu pantotenovou a velké množství kyseliny listové. Ze stopových prvků je zastoupen draslík a zinek, fosfor, železo, jód a sodík.

Polenta - je kukuřičná kaše. Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály. Dále dokáže dobře zasytit a ukojit pocit hladu.

Sacharidy: 38 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 10 g | Alergeny: 1, 7

Večeře

Zeleninový salát s kuřecím plátkem na hořčici a javorovém sirupu

1778 KJ pro muže
1386 KJ pro ženu

Avokádo - obsahuje nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, karoteny a vitamin E. Dále silné antioxidanty, které podporují regeneraci buněk, zbavují tělo toxinů a mají velmi kladný vliv na stav naší pleti a vlasů. Obsahuje také vitamín C, B, B6 a B1, minerální látky- měď, důležitou pro krvetvorbu a metabolismus cukrů, draslík- pomáhá snižovat krevní tlak a udržuje naše srdce v kondici. Avokádo snižuje hladinu inzulinu.

Javorový sirup - kromě sacharózy obsahuje vitaminy řady B, vápník, železo a stopová množství dalších minerálních látek.

Sacharidy: 24 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 34 g | Alergeny: 10

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.