FFMENU PODPORUJE PROJEKT FUCK CANCER!

FFMENU PODPORUJE PROJEKT FUCK CANCER!
Aktuality  |  16. května 2022

Před pár dny odstartovala doposud největší osvětová kampaň týkající se rakoviny mladých lidí s názvem FUCK CANCER.

Nemáme problém se slovem ,,Fuck,, ale se slovem ,,Cancer,, , říkají autoři projektu.

Cílem projektu je šířit povědomí o problematice nádorových onemocnění mladých lidí, o kterých se tolik nemluví. Rakovina nepostihuje pouze starší generaci, je velkým problémem i u mladých lidí.  Celkově je ročně diagnostikováno v ČR se zhoubnými nádory kolem 450 případů u náctiletých a mladých dospělých. Jeden z 650 mladých lidí (do 40 let) se stane onkologickým pacientem, a to není malé číslo. Projekt Fuck Cancer vznikl jako podpora pro tuto opomíjenou skupinu onkologických pacientů. Jeho cílem je zvyšování povědomí o problematice nádorových onemocnění u mladých lidí, zvyšování povědomí o možnostech prevence, nutnosti včasné diagnózy a důležitosti psychické vyrovnanosti a podpory.

„Výskyt nádorů vzrůstá s věkem. Tudíž adolescenti a postpubertální pacienti mají větší riziko výskytu nádorových onemocnění než malé děti. Stále to jsou však mladí lidé, kteří když se vyléčí, mají před sebou celý život. Druhou věcí je to, jakou budou mít kvalitu života po tomto onemocnění a léčbě,” říká MUDr. Viera Bajčiová, CSc.,,

Kampaň FUCK CANCER apeluje nejen na samotnou problematiku prevence a diagnózy a průběhu nemoci, ale upozorňuje zároveň na psychickou stránku věci.

,,Empatie vs. Apatie,, to je jedním z hlavních poselství kampaně, která chce mezi lidmi vzbudit empatii nejen směrem k onkologickým pacientům a ukazuje ,,jak na to,,.

Mezi podporovatele projektu se řadí spousta známých osobností mezi něž patří například Jiří Langmajer, Martin Mikyska (Mikýř), Sharlota, Eliška Podzimková, Natálie Kotková, Filip Jankovič a další. A prátě ti společně s dalšími podporovateli z řad odborníků a široké veřejnosti na podporu onkologických pacientů nasazují levandulové cylindry. Levandulový cylindr je symbolem kampaně FUCK CANCER, jež dává sílu a podporu těm, kteří si vytáhli toho Černýho Petra.

Vedle samotné osvětové kampaně vznikla na portále Hit Hit sbírka na vybudování platformy, která pomůže onkologickým pacientům a jejich blízkým se v této problematice zorientovat, předat potřebné informace a navede je ke konkrétní pomoci, ať už finanční, materiální, psychické, zdravotní a případně i pomoci při návratu do běžného života po nemoci, který není snadný. Budeme rádi i za vaši podporu, ať už formou sdílení či přispění na projekt, který pomáhá těm, kteří to nemají jednoduché.

Přečtěte si také

Kalorický surplus

Kalorický surplus

Kalorický surplus je pojem, se kterým se často setkáváme v souvislosti s budováním svalové hmoty a zvyšováním fyzické výkonnosti. Jedná se o stav, kdy jedinec přijímá více kalorií, něž jeho tělo potřebuje pro udržení současné váhy a funkce těla. Tento přebytek kalorií se ukládá jako tuková tkáň, což vede k nárustu hmotnosti. Kalorický surplus může být využit k budování svalů, ale je důležité jej dosahovat postupně a s kontrolou váhy. 

Jak vypočítat idealní váhu?

Jak vypočítat idealní váhu?

Když se začnete zajímat o zdravý životní styl a s ním spojená i Vaše hmotnost a postava, určitě se pozastavíte nad tím, jaká je pro Vás ideální hmotnost. Každý jsme jiný, a tak vysněná a ideální hmotnost pro různé osoby může být zcela odlišná. Vedle parametrů jako je výška a váha se totiž na ideální hmotnosti podílí také i věk, pohlaví nebo fyzická aktivita. 

Co jsou skryté kalorie?

Co jsou skryté kalorie?

Pokud si z nějakého důvodu počítáte kalorie – ať už je Vaším cílem kalorický deficit nebo surplus, hlídáte si energetický příjem a výdej nebo máte nastavené kalorie od nás, abyste si plnili své cíle, právě skryté kalorie Vám mohou udělat pořádnou čáru přes rozpočet a zpomalit Váš progres. Některé potraviny se totiž zdravě a dietně pouze tváří.

Jak na posílení imunity?

Jak na posílení imunity?

Jsou pro Vás zimní měsíce obdobím častých chřipek, zánětů dýchacích cest, nachlazení a rýmy? Příčinou může být oslabený imunitní systém, který nepracuje, jak je v tomto období potřebné, jelikož se tělo musí vyrovnávat se změnami teplot, nižšími dávkami slunečního světla a poklesem životní energie a Vám se proto nedaří rychle a pořádně uzdravit.

HIIT trénink na doma

HIIT trénink na doma

Nemáte dostatek času na cvičení nebo Vás už klasické cvičení doma s vlastním tělem přestalo bavit a přemýšlíte nad změnou? Řešení je pro Vás právě HIIT neboli high intensity training, který střídá delší intervaly cvičení a kratší intervaly odpočinku.

Co Vás zajímá?

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k doběru novinek a nenechte si ujít slevy, akce či nová jídla…