Jak správně dávkovat náš protein?

Jak správně dávkovat náš protein?
Blog  |  21. února 2022

Jak správně dávkovat protein, který dostáváte ke svým krabičkám pro jeho maximální využití?

Spousta našich zákazníků se ptá, jak správně mají dávkovat protein, který dostávají od nás společně s našimi krabičkami, a proto bychom Vám tímto článkem rádi vysvětlili využití proteinu.

Jedná se o sypký prášek, který se přidává k vodě a nebo k mléku. Protein si z misky, ve kterém protein dostanete, přesypete do sklenice nebo šejkru, následně zalijete vodou nebo mlékem a rozmícháte.

Protein naleznete u našich programů Muscle a Low carb, u každého programu se ale liší jeho dávkování.

Protein u programu Muscle se dodává jako 6. chod dne, v tomto programu najdete celkem dvě odměrky vysoce kvalitního proteinu. Na základě Vaší kalorické hodnoty 7 000 kJ - 12 000 kJ dostanete od 30g-60g proteinu. Toto množství si rozdělte na dvě dávky. Jednu dávku doporučujeme konzumovat před Vaším tréninkem a druhou dávku si můžete dát kdykoliv během dne.

Protein u programu Low carb se dodává jako náhrada za jednu svačinu během dne, v tomto programu najdete celkem jednu odměrku vysoce kvalitního proteinu. Na základě Vaší kalorické hodnoty 4 500 - 9 000 kJ dostanete od 20g-30g proteinu. Tuto dávku konzumujte jako náhradu za dopolední nebo odpolední svačinu. 

Přečtěte si také

Kalorický surplus

Kalorický surplus

Kalorický surplus je pojem, se kterým se často setkáváme v souvislosti s budováním svalové hmoty a zvyšováním fyzické výkonnosti. Jedná se o stav, kdy jedinec přijímá více kalorií, něž jeho tělo potřebuje pro udržení současné váhy a funkce těla. Tento přebytek kalorií se ukládá jako tuková tkáň, což vede k nárustu hmotnosti. Kalorický surplus může být využit k budování svalů, ale je důležité jej dosahovat postupně a s kontrolou váhy. 

Jak vypočítat idealní váhu?

Jak vypočítat idealní váhu?

Když se začnete zajímat o zdravý životní styl a s ním spojená i Vaše hmotnost a postava, určitě se pozastavíte nad tím, jaká je pro Vás ideální hmotnost. Každý jsme jiný, a tak vysněná a ideální hmotnost pro různé osoby může být zcela odlišná. Vedle parametrů jako je výška a váha se totiž na ideální hmotnosti podílí také i věk, pohlaví nebo fyzická aktivita. 

Co jsou skryté kalorie?

Co jsou skryté kalorie?

Pokud si z nějakého důvodu počítáte kalorie – ať už je Vaším cílem kalorický deficit nebo surplus, hlídáte si energetický příjem a výdej nebo máte nastavené kalorie od nás, abyste si plnili své cíle, právě skryté kalorie Vám mohou udělat pořádnou čáru přes rozpočet a zpomalit Váš progres. Některé potraviny se totiž zdravě a dietně pouze tváří.

Jak na posílení imunity?

Jak na posílení imunity?

Jsou pro Vás zimní měsíce obdobím častých chřipek, zánětů dýchacích cest, nachlazení a rýmy? Příčinou může být oslabený imunitní systém, který nepracuje, jak je v tomto období potřebné, jelikož se tělo musí vyrovnávat se změnami teplot, nižšími dávkami slunečního světla a poklesem životní energie a Vám se proto nedaří rychle a pořádně uzdravit.

HIIT trénink na doma

HIIT trénink na doma

Nemáte dostatek času na cvičení nebo Vás už klasické cvičení doma s vlastním tělem přestalo bavit a přemýšlíte nad změnou? Řešení je pro Vás právě HIIT neboli high intensity training, který střídá delší intervaly cvičení a kratší intervaly odpočinku.

Co Vás zajímá?

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k doběru novinek a nenechte si ujít slevy, akce či nová jídla…