Jak zhubnout bez jojo efektu?

Jak zhubnout bez jojo efektu?
4. dubna 2022

S jarem je tu nový příliv energie a chuť konečně zacvičit se svou postavou a zbavit se před létem přebytečných kil, abychom se v létě mohli chlubit postavou v plavkách. V minulém článku jsme se zaměřili na to jak nabrat svalovou hmotu, dnes se však podíváme na druhou stranu mince, jak zhubnout bez jojo efektu.

Jelikož se jedná o velice rozsáhlé téma, které zajímá velkou část naší populace, v tomto tématu budeme pokračovat i v příštím článku. V dnešním článku se zaměříme spíše na to, jak se vyhnout jojo efektu a v příštím článku se zaměříme detailněji na jednotlivé tipy.

Co to vůbec jo-jo efekt je?

Jo-jo efekt je opětovné navýšení hmotnosti po její redukci. Nejedná se tedy o nežádoucí účinek některých diet, ale o vrácení se k původnímu stylu stravování. Abychom si to uvedli na konkrétním případu. K jo-jo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po redukci hmotnosti vrátí opět k původnímu stylu života před redukcí – nezdravý způsob stravování, snížení pohybu atd. Opětovné přibrání v tomto případě může být mnohem větší, než byla Vaše hmotnost před začátkem redukce. Jednoduše řečeno: Když zhubnete běžnou cestou kvalitního stravování a zvýšením pohybové aktivity a poté se přestanete hýbat a vrátíte se k nezdravému stravování, kila se vrátí mnohem rychleji, než když jste je shazovali. Je to z toho důvodu, že tělo má metabolickou paměť a do jednou vybudovaného stavu se vždycky dokáže dostat rychleji. Jo-jo efekt funguje i naopak: Když budete celý život sportovat, cvičit a budete mít sportovní postavu, poté se Vám například stane úraz a Vy budete dlouho mimo Váš normální aktivní život, přiberete, tak se zpět do své formy dostanete mnohem rychleji, než člověk, který začíná od začátku. Proto je nejdůležitější celková změna, ne jen pouhé zhubnutí. Dieta Vás má naučit novému životnímu stylu, který Vás má naučit novým návykům díky kterým si dlouhodobě udržíte krásnou postavu. Spousta z našich zákazníků si dá za cíl zhubnout např. 5 kilogramů a po dosažení tohoto cílu skončí se zdravým životním stylem a po nějaké době se k nám vrací s tím, že kila, které s námi zhubli se jim zase vrátili. Tito klienti ovšem nepochopili jednu důležitou věc a to, že zdravá strava je spíše součástí životního stylu, než jen krátkodobý nucený proces, proto se vždy snažíme tuto skutečnost s našimi zákazníky konzultovat.  

Jak na jo-jo efekt vyzrát?

Jak jsme již psali výše, musíte změnit své stravovací a pohybové návyky. S krabičkami od FFMENU Vás naučíme se správně stravovat, díky krabičkám dostane Vaše tělo vše potřebné a Vaše kila půjdou zdravým a postupným tempem dolů. Společně i s naším výživovým poradcem můžete probrat i Váš aktivní život, kdy s Vámi do detailu rozebere tuto problematiku a dle toho Vám nastaví program a jeho kalorickou hodnotu přesně dle Vašich potřeb. Jak správně zhubnout si povíme v následujícím článku, ve kterém rozebereme jednotlivé stravovací návyky, tipy na to, jak změnit svůj život k lepšímu a skoncovat s přebytečnými kily a dlouhodobě si udržet postavu svých snů. Tato skutečnost v ČR je velice problematická, jelikož skoro 50% obyvatel v republice trpí buď nadváhou nebo obezitou.

Přečtěte si také

Jak si změřit kalorie?

Jak si změřit kalorie?

I přestože díky krabičkám od FFMENU počítat kalorie nemusíte, jelikož vše řešíme za Vás, rádi bychom tomuto tématu věnovali pár řádků. Úkolem naší firmy je především splnění Vašich cílů, které se týkají Vašeho zdravotního stavu, postavy, kondice, ale také se Vás snažíme vzdělávat v oblasti zdravého životního stylu. Tentokrát se tedy podíváme na kalorie a na jejich počítání.

FFMENU PODPORUJE PROJEKT FUCK CANCER!

FFMENU PODPORUJE PROJEKT FUCK CANCER!

Před pár dny odstartovala doposud největší osvětová kampaň týkající se rakoviny mladých lidí s názvem FUCK CANCER.

Pitný režim - kolik mám denně vypít?

Pitný režim - kolik mám denně vypít?

Již se pomalu blížíme do období, kdy teplota na teploměru se bude blížit k 30 °C a s tímto obdobím taky přichází spousta dotazů ohledně toho, kolik vody by člověk měl denně vypít? Na tuto otázku se tedy podíváme blíže.

Jak zhubnout do plavek co nejrychleji?

Jak zhubnout do plavek co nejrychleji?

Jelikož nám léto klepe na dveře, rozhodli jsme se v FFMENU pro Vás připravit článek, který bude zaměřený na to, jak zhubnout co nejrychleji do plavek před létem, nicméně tento článek pojmeme více obecně.

Jak nabrat svaly?

Jak nabrat svaly?

Převážnou část naší klientely zajímá, jak mají správně hubnout, ale tentokrát bychom se rádi zaměřili na klientelu, kteří mají opačný problém. Proto se v dnešním článku budeme věnovat problematice, na kterou se dost často zapomíná, jak nabrat svalovou hmotu.

Co Vás zajímá?

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k doběru novinek a nenechte si ujít slevy, akce či nová jídla…