Jak zhubnout do plavek co nejrychleji?

Jak zhubnout do plavek co nejrychleji?
Blog  |  18. dubna 2022

Jelikož nám léto klepe na dveře, rozhodli jsme se v FFMENU pro Vás připravit článek, který bude zaměřený na to, jak zhubnout co nejrychleji do plavek před létem, nicméně tento článek pojmeme více obecně.

Ať chcete přibrat svalovou hmotu a nebo shodit přebytečná kila dolů, tak tento proces není běh na krátkou trať, ale spíše maraton a každý, kdo se rozhodne, že chce skoncovat s nepříznivou postavou si musí uvědomit to nejdůležitější a tím je to, že redukce hmotnosti je otázkou změny životního stylu na celý život a ne nárazové hubnutí. Pokud plánujete zhubnout nárazově a pak se vrátit ke svému starému nezdravému životnímu stylu, pravděpodobně narazíte na jo-jo efekt, o kterém jsme psali v minulém článku a Vy budete muset dietu protrpět znovu!

Učiňte konečné rozhodnutí za svým zdravějším já!

V prvotní řadě je potřeba učinit rozhodnutí a stanovit si jasný plán, který Vás bude muset motivovat do začátku a Vy jste si dokázali vytvořit nový návyk spojený se zdravým životním stylem. Pro to, abyste změnili Vaši postavu k lepšímu, musíte udělat první krok a tím je konečně začít! „Od pondělí začnu s dietou!“ tuto větu si snad řekl každý z nás, jenomže naše tělo nerozeznává, jaký den v týdnu je, a proto můžete začít jakýkoliv den a ideální je začít ihned, jak Vás to napadne. Změna životního stylu má být edukativní proces, ve kterém se seznamujete se svým tělem a učíte se mu dopřávat to, co opravdu potřebuje, i když existuje spousta článků, ve kterém naleznete „zázračné“ diety, metody, fígle jak nejrychleji a nejefektivněji zhubnout, tak na každé tělo funguje trochu něco jiného, a proto Vy sami musíte naleznout správný způsob pro Vaše těla. V zásadě si stačí ale pohlídat dva nejdůležitější faktory pro správné hubnutí a tím jsou: Kalorický deficit a pravidelná pohybová aktivita, o kterých budeme psát později.

Určete si krátkodobé a reálné cíle

Pokud tedy začneme s dietou a přeměny Vaší postavy, je potřeba si pro začátek určit krátkodobé a reálné cíle, proto abychom neztratili motivaci v tom pokračovat. Začněte tedy velice pomalu, nemůžete po Vašem tělu chtít, abyste z nezdravého životního stylu a nepravidelného pohybu přešli okamžitě na striktní dodržování zdravého stravování a navštěvování posilovny 6x týdně. Vaše tělo to možná zvládne týden, někdo možná měsíc, ale nakonec se stejně vrátíte zpět k Vašemu původnímu stylu života, a to z toho důvodu, že Vám dojdou síly a Vy ztratíte motivaci a chuť se svou postavou něco udělat. Pro začátek tedy bude stačit, když se rozhodnete posunout se kupředu a dáte si nějaký jednoduchý cíl. Pro začátek například zhubnout 5 kilogramů za 3 měsíce nebo 3x do týdne si jít na 30 minut zasportovat (nemusí to být zrovna posilovna, ale zezačátku postačí procházka, lehký běh, plavání nebo sport, který máte Vy sami rádi). Tyto anebo další podobné cíle mohou být prvními milníky za Vaší přeměnou postavy, postupně, jak si tyto cíle budete plnit si budete vymýšlet nové a v tuto chvíli těžší cíle, ale postupem času jim budete blíže.

Vše dělejte postupně

Budeme se opakovat, ale přeměna postavy má být změna na celý život, a ne jenom pouze nárazově, z toho důvodu není tedy potřeba nikam spěchat. Postupně, jak budete hubnout a zároveň sílit a zvyšovat svojí kondici, vůli a motivaci zjistíte, že cíle, které se zezačátku tváří jako nereálné jsou čím dál tím více dosažitelné, chce to jenom vydržet!

Změna jídelníčku a stravovacích návyků

Dalším důležitým bodem za vysněnou postavou je změna jídelníčku a Vašich stravovacích návyků. Tento proces je snadno dosažitelný s krabičkami od FFMENU, jelikož FFMENU se Vám postará úplně o vše. Ať už o správné vybrání programu (Racio, Muscle, Low carb) společně s naším výživovým poradcem, správné kalorické hodnoty na základě Vašeho kalorického výdeje, pravidelný příjem potravy, vytvoření nových stravovacích návyků a příjem makroživin, mikroživin, vitamínů apod. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat našeho výživového poradce: 731 267 191.

Omezte prázdné kalorie

Jestli chcete ještě, co nejvíce zefektivnit Vaší redukci hmotnosti, omezte konzumaci nezdravých výrobků (sladkosti, limonády, alkohol). Je to z toho důvodu, že tyto potraviny obsahují vysoké množství cukrů, které mají spoustu kalorií a nezasytí Vás, a proto toho dokážete pojmout ve velkém množství.

Dodržujte kalorický deficit

Alfou a omegou celé redukce hmotnosti je dodržování kalorického deficitu, což znamená, že musíte přijmout méně kalorií než jich spálíte. Toho jde docílit dvěma způsoby. Prvním způsobem, jak mít kalorický deficit je ten, že si budete počítat Váš kalorický příjem, tento způsob je však velice časově náročný a pokud nejste profesionální sportovec, který se např. připravuje na závody, tak tento způsob je zbytečný, pokud však naleznete prostor si každé jídlo vážit a hlídat si příjem kalorií, dosáhnete výsledků rychleji. Druhým a jednodušším způsobem, jak si hlídat kalorický deficit je takový, že tuto činnost přenecháte odborníkům, kteří se postarají o to, aby Vaše tělo dostalo to, co potřebujete. Můžete si tedy nechat od odborníka připravit jídelníček podle kterého si budete jídla připravovat sami anebo celkový proces přenecháte týmu FFMENU, který Vám pohlídá výše zmiňované body. Naši kompletní nabídku programů naleznete ZDE.

Pravidelná pohybová aktivita

Pokud chcete zhubnout a nejste zastáncem pohybové aktivity anebo nemáte čas vykonávat nějaký sport, postačí Vám pouze kalorický deficit, ale následná redukce bude méně efektivní a budete muset být více striktní ve Vašem stravování.
Pokud si však naleznete pravidelnou pohybovou aktivitu, která Vás bude bavit a naplňovat, půjde to ruku v ruce s Vaší redukcí hmotnosti. Najděte si tedy 30 minut Vašeho času pro vykonání nějaké pohybové aktivity a Vaše tělo se Vám za to odvděčí, nejenomže dopomůžete Vašemu hubnutí, ale také se Vám zlepší nálada, zdravotní stav, kondice,..

Buďte trpělivý!

Jak jsme již zmiňovali hubnutí je běh na dlouhou trať a je potřeba vytrvat a výsledky se dřív nebo později dostaví, protože tak tělo funguje. Nemůžete očekávat to, že když jste se celý život stravovali nezdravě a neměli pravidelný pohyb, docílíte Vaší vysněné postavy za 3 měsíce. Tak to bohužel nefunguje… Samotný proces může trvat v rámci měsíců, roků, záleží na tom, v jaké startovní pozici se nacházíte, a proto je důležité vytrvat!

Shrnutí

Smyslem redukce hmotnosti je samozřejmě to že se chcete cítit a vypadat lépe, ale souvisí s tím mnoha dalších aspektů, které mohou být: naučení se nových stravovacích návyků, zapojení pravidelné pohybové aktivity, omezení nezdravých potravin, zlepšení nálady, kondice a zdravotního stavu. Neberte Vaší redukci hmotnosti jako jednorázovou dietu, ale jako změnu Vašeho životního stylu k lepšímu.

Přečtěte si také

Kalorický surplus

Kalorický surplus

Kalorický surplus je pojem, se kterým se často setkáváme v souvislosti s budováním svalové hmoty a zvyšováním fyzické výkonnosti. Jedná se o stav, kdy jedinec přijímá více kalorií, něž jeho tělo potřebuje pro udržení současné váhy a funkce těla. Tento přebytek kalorií se ukládá jako tuková tkáň, což vede k nárustu hmotnosti. Kalorický surplus může být využit k budování svalů, ale je důležité jej dosahovat postupně a s kontrolou váhy. 

Jak vypočítat idealní váhu?

Jak vypočítat idealní váhu?

Když se začnete zajímat o zdravý životní styl a s ním spojená i Vaše hmotnost a postava, určitě se pozastavíte nad tím, jaká je pro Vás ideální hmotnost. Každý jsme jiný, a tak vysněná a ideální hmotnost pro různé osoby může být zcela odlišná. Vedle parametrů jako je výška a váha se totiž na ideální hmotnosti podílí také i věk, pohlaví nebo fyzická aktivita. 

Co jsou skryté kalorie?

Co jsou skryté kalorie?

Pokud si z nějakého důvodu počítáte kalorie – ať už je Vaším cílem kalorický deficit nebo surplus, hlídáte si energetický příjem a výdej nebo máte nastavené kalorie od nás, abyste si plnili své cíle, právě skryté kalorie Vám mohou udělat pořádnou čáru přes rozpočet a zpomalit Váš progres. Některé potraviny se totiž zdravě a dietně pouze tváří.

Jak na posílení imunity?

Jak na posílení imunity?

Jsou pro Vás zimní měsíce obdobím častých chřipek, zánětů dýchacích cest, nachlazení a rýmy? Příčinou může být oslabený imunitní systém, který nepracuje, jak je v tomto období potřebné, jelikož se tělo musí vyrovnávat se změnami teplot, nižšími dávkami slunečního světla a poklesem životní energie a Vám se proto nedaří rychle a pořádně uzdravit.

HIIT trénink na doma

HIIT trénink na doma

Nemáte dostatek času na cvičení nebo Vás už klasické cvičení doma s vlastním tělem přestalo bavit a přemýšlíte nad změnou? Řešení je pro Vás právě HIIT neboli high intensity training, který střídá delší intervaly cvičení a kratší intervaly odpočinku.

Co Vás zajímá?

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k doběru novinek a nenechte si ujít slevy, akce či nová jídla…